"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

Jak co roku - to już 10 raz - młodzież łapskiego Mechaniaka  wzięła  udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Hetmany”. Konkurs ten adresowany jest do szkół, których patronem jest Stefan Czarniecki. Składa się z dwóch części: konkursu wiedzy o patronie szkół  - Stefanie Czarnieckim oraz konkursu plastycznego.

W styczniu 2017 roku uczniowie naszej szkoły rozwiązywali  test w ramach szkolnego etapu – trzech najlepszych  zakwalifikowało się do finału . Zwycięzcami  etapu szkolnego  zostali – Bartłomiej Czajkowski i Piotr Brański z I bm oraz Mikołaj Zimnoch z klasy Ie. Pracę plastyczną – legitymację Patrona  wykonali   uczniowie klasy IV c-Wojciech Zdrodowski  i Arkadiusz Komar.

Organizator konkursu, XLVI LO na Targówku, w dniach 8-10 marca gościł w Warszawie  około 50 uczestników finałowej rywalizacji  z całej Polski. Recz, Ostrołęka, Włoszczowa, Człuchów, Łapy, Tykocin, Tyszowce, Racławice, Chełm , Czarnca – to z tych miejscowości  pochodzili uczestnicy konkusu.

W trakcie pobytu  zwiedzaliśmy warszawskie muzea,  Sejm Rzeczypospolitej, a autokarowa wycieczka z przewodnikiem pozwoliła nam lepiej poznać naszą piękną stolicę.

Niestety, nie wygraliśmy rywalizacji – ale jak sądzę ważniejszy jest udział w tak ciekawej  imprezie  i popularyzacja postaci naszego narodowego bohatera i patrona szkoły- Stefana Czarnieckiego.

L.Ł