"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy

Uczniowie naszej szkoły, poruszeni skutkami, które niesie choroba nowotworowa u dzieci oraz cierpieniami ich rodziców, wyszli z inicjatywą i od kilku miesięcy systematycznie odwiedzają dzieci na Oddziale Onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Zaczęło się od zbiórki pieniędzy, podczas której udało się zebrać ponad 100 złotych. Uczniowie z klasy II be i III dp Michał, Maksymilian, Jakub zorganizowali dojazd. Wspólnie za zebrane pieniądze kupili dzieciom słodycze. Zebrali „ekipę” innych wrażliwych: Krzyśka i Adama z klasy II o i razem w tak licznym składzie odwiedzają dzieciaki, aby zorganizować im czas.

Kolejna grupa wolontariuszy z naszej szkoły systematycznie odwiedza oddział pielęgnacyjny w szpitalu w Łapach. Artur, Janek, Daniel, Adam odwiedzają starszych, chorych pacjentów szpitala,  z niektórymi nawet już się zaprzyjaźnili. W Dniu Kobiet przygotowali dla pań przebywających na oddziale z samodzielnie zaaranżowanym i wykonanym plakatem, na którym zamieścili imiona kobiet leczących się na oddziale i życzenia. Życzenia dopełnili słodyczami.

Kolejni wolontariusze- Mateusz i Sebastian w Dniu Kobiet nie zapomnieli o paniach z Domu Seniora „Wigor” i również swoją wizytą sprawili im miłą niespodziankę.

Empatia naszych uczniów, ich umiejętności organizacyjne i otwartość na problemy innych ludzi mogą tylko cieszyć.  „Życie to echo. To, co wysyłasz w świat wraca do Ciebie. To. Co siejesz – zbierasz. To, co dajesz – dostajesz. To, co dostrzegasz w innych, istnieje w Tobie” /www.rozkwitalnia.pl/.

G.S.