"Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
Stefan Żeromski

12 grudnia uczniowie klas  Ib/m, Ie, IIb/e, IIId/p uczestniczyli w spotkaniu  z  Grzegorzem Bejdą z Fundacji „Pomóż Im” z Białegostoku, która wspiera dzieci i ich rodziny w walce z chorobami nowotworowymi.

Pan Grzegorz Bejda na co dzień towarzyszy podopiecznym fundacji w zmaganiu się z problemami, cierpieniem i bólem, które są następstwem choroby. Jednocześnie fundacja poprzez szeroki zakres działań w społeczeństwie stara się odnajdować w ludziach, wolontariuszach pokłady dobra, które być może sprawią, że zmagania z chorobą będą trochę łatwiejsze.

Spotkanie miało charakter bardzo wymowny. Uczniowie obejrzeli  wzruszający film, który przedstawiał walkę dzieci z chorobą nowotworową. Niewątpliwie sprawił on, że oglądający  go uczniowie z większym szacunkiem będą traktowali własne zdrowie i wykazywać  będą większą empatię wobec cierpienia i choroby.

Spotkanie było także okazją do przekazania zebranych gier, puzzli, układanek, artykułów kosmetycznych i higienicznych, które trafią do dziecięcych hospicjów domowych oraz na oddział onkologii dziecięcej. Szczególnym zaangażowaniem w przygotowaniu daru wykazały się klasy: II be, III o, II o, IV c, I e i wolontariusze z klasy II o.

ZSM Info