"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

Klasy mundurowe z II Liceum Ogólnokształcącego w   Zespole  Szkół Mechanicznych w Łapach miały zaszczyt wziąć udział w wojewódzkich obchodach Święta Niepodległości, których elementem była terenowa  impreza sportowa, jaką  był I Bieg Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wydarzenie miało miejsce w augustowskim amfiteatrze obok plaży. Znaleźliśmy się w gronie szkół mundurowych z całego województwa podlaskiego. W zawodach wzięli także udział reprezentanci służb mundurowych.  Dodatkową atrakcją była prezentacja sprzętu i wyposażenia- jakimi dysponują służby mundurowe.

Naszą szkołę obok grona kibiców  reprezentowało dwoje zawodników: Katarzyna Brzózko z klasy II o oraz Paweł Perkowski z klasy IIIo. Trasa biegu z przeszkodami została bardzo ciekawie przygotowana przez służby Nadleśnictwa z Augustowa. Impreza była tym bardziej udana, że przebiegała w prawdziwie zimowych bardzo malowniczych warunkach. Biały śnieg, ogniska rozpalone aby można było się ogrzać i świetny myśliwski bigos  zagwarantowały wszystkim dobry nastrój. Na zakończenie plenerowego festynu, przy dźwiękach orkiestry dętej, Pan Minister Jarosław Zieliński w towarzystwie małżonki wręczyli nagrody zwycięzcom biegu. Nasza drużyna zasługuje na wyróżnienie, ponieważ przyjechaliśmy z najdalszej miejscowości spośród wszystkich uczestniczących zespołów- tak stwierdziła p. Lilianna Zielińska robiąc z nami pamiątkowe zdjęcie.

DK