"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

29 września 2016r. miała miejsce uroczystość wręczenia świadectw ukończenia kursu ratownictwa przedmedycznego dla 26 uczniów klasy II o II LO-  tzw. mundurówki, którzy w drugim tygodniu nauki codziennie uczestniczyli w szkoleniu na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łapach.

Spotkanie miało szczególnie uroczysty charakter dzięki przybyciu gości: Zastępcy  Komendanta Wojewódzkiego  Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. bryg. Piotra Pietraszki oraz Naczelnika Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łapach st. kpt. Krzysztofa Kruszewskiego. Przedstawiciele służb mundurowych wręczyli uczniom świadectwa, a w krótkich wystąpieniach skierowanych do młodzieży podkreślili, jak cenna jest chęć i umiejętność niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Pani dyrektor Dorota Kondratiuk w imieniu społeczności szkolnej złożyła przybyłym gościom serdeczne podziękowania za już kilkuletnią owocną współpracę,  czego wyrazem stały się pamiątkowe dyplomy.