"Jeśli nie zbudujesz swojego marzenia, ktoś inny Cię zatrudni, abyś pomógł mu zbudować jego."
Tony Gaskins

12 stycznia 2016r. odbyło się coroczne spotkanie pracowników oświaty z gminy Łapy z JE Biskupem Tadeuszem Bronakowskim. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Św. W Kościele św. Krzyża, a następnie było kontynuowane w Centrum Kształcenia Praktycznego. W swoich wystąpieniach ks. Biskup zaakcentował znaczenie tradycji chrześcijańskiej w historii Europy i Polski.

To  Kościołowi zawdzięczamy rozwój cywilizacyjny. W Polsce dzięki przyjęciu chrześcijaństwa przez Mieszka I mogła rozwinąć się organizacja państwa, szkolnictwo, kultura, a nasza Ojczyzna  obroniła swój państwowy  suwerenny byt. Oprócz tych historycznych refleksji przedstawiciele Kurii Łomżyńskiej przekazali informacje na temat tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w tym roku w Krakowie.

Spotkanie jak zwykle odbyło się w bardzo serdecznej atmosferze przy składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd. Gospodarze, czyli CKP, zorganizowali też poczęstunek, a o obsługę gości zadbali uczniowie ZSM z klasy hotelarskiej, którzy m.in. do tego rodzaju pracy przygotowują się podczas nauki zawodu. Na zakończenie spotkania ks. Biskup podkreślił szczególną role szkół kształcących w zawodach, które maja szczególne znaczenie, bo posiadanie konkretnego zawodu to zabezpieczanie przyszłości.