"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce Lee

Już wielokrotnie młodzież z naszej szkoły miała możliwość zaprezentowania przed lokalną społecznością, że nie samymi lekcjami szkoła żyje i każdy, jeśli tylko ma chęci, może rozwijać swoje zainteresowania i talenty.

Kolejną taką okazją był występ kabaretu „Krzywe Oko” i szkolnej grupy wokalnej przed członkami Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który miał miejsce 10 grudnia 2015r. Uczniowie pod opieką polonistki pani Barbary Łabęckiej przygotowali kilka skeczy, w których m.in. rozważane były kwestie, czy improwizacja to to samo co improwizorka i dlaczego „Lalka” Bolesława Prusa to taka nowoczesna powieść- oczywiście z przymrużeniem oka, jak na kabaret przystało. A że święta tuż tuż, występ kabaretu zakończył skecz wyjaśniający, co tak naprawdę stało się z kubrakiem Świętego Mikołaja i co to takiego przedświąteczne zgrupowanie integracyjne (nagranie występu dostępne na stronie szkoły). Następnie grupa wokalna pod opieką pana Sławomira Oniska zaśpiewała kilka kolęd, czym dopełniła świąteczną atmosferę, która zapanowała wśród uczestników spotkania. O tym, że program się spodobał, świadczyły uśmiechy, słowa uznania i gromkie brawa, którymi nagrodzono występujących. Ale nie tylko. Pani Barbara Gogolewska, prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wręczyła na ręce opiekunów oficjalne pisemne podziękowania dla Dyrektora naszej szkoły, a dla młodzieży… słodki sękacz.
 Łapscy seniorzy byli pod wrażeniem, że młodzież z naszej szkoły potrafi nie tylko się wspaniale bawić, ale również tak wspaniale bawić innych!