"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy

W dniu 05.12.2015 r w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach odbył się Mikołajkowy Turniej Judo UKS „Narew” Łapy.

Głównym celem imprezy była:

• Popularyzacja i propagowanie sportu – judo wśród dzieci i młodzieży,
  • Podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w trakcie treningów,
  • Integracja środowiska zawodników, rodziców, opiekunów i trenerów.

W imprezie wzięło udział 78 zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Narew’’ Łapy z grup prowadzonych przez trenerów:

• Piotra Pułkośnika,
  • Łukasza Pułkośnika,
  • Tomasza Łapińskiego
  • Magdaleny Kamińskiej

Judocy podzieleni zostali na grupy wiekowe i odpowiednie kategorie wagowe. Walki rozgrywane były na dwóch matach. Rywalizacja przebiegała zgodnie z zasadami fair – play i przepisami Polskiego Związku Judo. Wszyscy zawodnicy otrzymali mikołajkowe upominki. Zawody przebiegały w miłej i rodzinnej atmosferze.

Po zakończonych zawodach pod bacznym okiem trenerów, część zawodników przystąpiło do egzaminu na stopnie szkoleniowe kyu. Do zadań egzaminacyjnych należało min: znajomość terminów japońskich stosowanych w judo oraz stopni szkoleniowych i odpowiadających im kolorów pasów, historii i twórcy judo. Podczas części praktycznej dzieci prezentowały poznane techniki rzutów i trzymań oraz znane pady i przewroty. Wszystkim zawodnikom udało się podwyższyć swój stopień szkoleniowy.

Organizatorem zawodów i egzaminu był Uczniowski Klub Sportowy „Narew” Łapy.

Zapraszamy na treningi codziennie – od poniedziałku do piątku. Zajęcia odbywają się w sali Judo przy ul. Matejki 19