"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce Lee

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 w naszej szkole odbyła się na Sali gimnastycznej i prowadzona była przez p. Janusza Jamiołkowskiego.  Dyrektor ZSM p. Danuta Bojczuk powitała szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych, przedstawiła im szkołę, jej osiągnięcia i tradycje oraz wychowawców. Zwróciła uwagę na to, .że kształcenie zawodowe w technikach i zasadniczych szkołach zawodowych jest coraz popularniejsze, a absolwenci tych szkół są  bardzo poszukiwani na rynku pracy.  Pierwszoklasiści  wzięli udział w  uroczystym ślubowaniu na Sztandar Szkoły.

Dla nich ten rok, to rok prawdziwego przełomu.  Rozpoczynają bowiem naukę w zupełnie nowej szkole i w nowych zawodach: technik mechanik, technik budownictwa, technik elektryk i technik informatyk. Ponadto do szkoły przybyła  kolejna klasa mundurowa II Liceum Ogólnokształcącego.  Miejmy nadzieję, że w tym Roku Otwartej Szkoły będzie się dobrze wiodło wszystkim naszym uczniom.

Jednak 1 września to data, która kojarzy się nie tylko z końcem wakacji, ale również z tragiczną rocznicą wybuchu II wojny światowej. W tym roku minęło 76 lat od napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. W szkole oraz na uroczystościach miejskich  krótki rys historyczny wydarzeń związanych z bolesną rocznicą  przedstawiła w czasie oficjalnej uroczystości wicedyrektor Dorota Kondratiuk.  Zebrani uczcili pamięć ofiar wojny chwilą ciszy.

Klasy mundurowe wzięły udział w miejskich obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej wraz z nauczycielami Leszkiem Gulewiczem i Januszem Jamiołkowskim.

WSZYSTKIM UCZNIOM I NAUCZYCIELOM ZSM ŻYCZYMY WSPANIAŁEGO I PEŁNEGO SUKCESÓW ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

dk