1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9
"Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, Ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą."
Harv Eker

Nasi partnerzy:

Po pracowitym tygodniu przyszedł czas na poznawanie zabytkowej części Pragi pod okiem profesjonalnego przewodnika. Stolica Czech przywitała nas w niedzielne popołudnie przyjazną słoneczną pogodą i… tłumem turystów z całego świata. Znaleźliśmy się w  wielojęzycznej, wielokulturowej rzeczywistości!

 Praga jest uznawana za jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Zachwyca przede wszystkim zabytkowe centrum. Dotarcie do miejsca spotkania - u bram kompleksu zamkowego w Hradczanach - nie sprawiło nam żadnych trudności. Po tygodniowym pobycie przesiadki czy  dwupoziomowe, bardzo długie i strome ruchome schody w metrze na nikim - no prawie ;-) nie robią już  wrażenia. Nasz przewodnik okazał się przesympatycznym, świetnie mówiącym po polsku Czechem o popularnym czeskim imieniu - Wacław.  Spacer wśród zabytkowych murów i budowli, podczas którego mogliśmy poznać wiele ciekawostek, ale również anegdot związanych z historią Czech, był wspaniałym zaproszeniem do przyszłych już indywidualnych wycieczek. Według księgi rekordów Guinnessa Zamek na Hradczanach jest największym pod względem zajmowanej powierzchni zabytkowym zamkiem na świecie.

 Na szlaku naszej pieszej wędrówki nie mogło oczywiście zabraknąć Mostu Karola z XIV wieku - największej takiej budowli zachowanej do naszych czasów. Następnie dotarliśmy do Rynku Staromiejskiego - Staromestske Namesti. Rynek przepełniony był turystami, co jest typowe dla tej części miasta. Oprócz wielu kościołów mogliśmy na nim zobaczyć także słynny praski zegar astronomiczny.

 Trasa, którą pokonaliśmy, liczyła zaledwie 3 kilometry, jednak nie mogliśmy się pozbyć wrażenia ze względu na ilość zabytków i turystów, iż ukończyliśmy maraton… Oczywiście jako zwycięzcy smile


 

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.