"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.
Albert Einstein


 

Nasi partnerzy:

Człowiek i jego dzieło – katedra w Sewilii

Środa nie sprzyjała wędrówkom i zwiedzaniu, bo było chłodno, pochmurno i miejscami deszczowo. Sevilla chyba nie chce się z nami żegnać. Niewątpliwie chce nam pokazać swój najważniejszy zabytek. Dziś byliśmy w Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla. Katedra jest największym i jednym z najwspanialszych kościołów gotyckich na świecie.
Jej budowa trwała prawie 100 lat. Budowla została przekształcona z meczetu w kościół katolicki. Dziś zaskakuje rozmachem, monumentalnym charakterem i wielością sakraliów. Można w niej obejrzeć liczne ołtarze. Ciekawymi miejscami są również: okrągła sala zebrań kapłanów i dostojników kościelnych, sala skarbów, sarkofag Krzysztofa Kolumba oraz patio pomarańczowe – bo osłonięte kilkudziesięcioma drzewami pomarańczy, które zakwitają tu nawet trzy razy do roku.
Według hiszpańskich legend architekci postanowili zbudować świątynię tak piękną i tak majestatyczną, żeby ci, którzy ją ujrzą, uznali ich za szaleńców. Trzeba przyznać, że ten plan budowniczy świątyni zrealizowali w 100%.

Monika i Ewa

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.