1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9
"Co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean."
Isaac Newton

Nasi partnerzy:

            Dwoje naszych uczniów: Patrycja Mitrusiak i Jakub Łapiński z klasy III b może mówić o dużym sukcesie. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku wzięli udział w rekrutacji do projektu Akademia Samorządu, do której przystąpiło 180 młodych osób z całej Polski. W działaniach tych wspierała ich pani Grażyna Samson, nasz szkolny pedagog. Okazało się, że Patrycja i Jakub znaleźli w trzydziestce wyróżnionych! Ich wcześniejsza aktywność i zaangażowanie zostały docenione.

Projekt Akademia Samorządu realizowany jest przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego, a finansowany jest w ramach programu UE Erasmus +. W ramach Akademii od grudnia 2022 r. nasi uczniowie w każdym miesiącu spotykają się na dwudniowych zjazdach w Warszawie. Na zajęciach z osobistościami z różnych ministerstw, uczelni, z prawnikami, dziennikarzami i innymi osobami odpowiedzialnymi za naszą gospodarkę, szkolnictwo, media otrzymują wiedzę i uczą się konkretnych  umiejętności przydatnych w społecznej aktywności,

    W sobotę 14 stycznia w Sali Bankietowej Wersal odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach.  Po latach ograniczeń spowodowanych pandemią covid-19 była to pierwsza taka impreza. Jednocześnie trzeba zauważyć, że była to ostatnia studniówka klas czwartych technikum będących absolwentami gimnazjum. Cóż-wraz z nimi kończy się pewien rozdział w historii polskiego szkolnictwa i kilku pokoleń naszej młodzieży.  W naszym ZSM swoje symboliczne 100 dni dzielące  od matury świętowały wraz z wychowawcami cztery klasy: IVB p. Małgorzaty Butkiewicz, IVC p. Leszka Łapińskiego, IVD- p. Illony Sinkiewicz i IVE p. Marcina Więcko. W sobotni karnawałowy wieczór sala Wersal wypełniła się przepięknie wyglądającymi młodymi ludźmi oraz nauczycielami. Nie zabrakło honorowych gości z p. wicestarostą Romanem Czepe oraz z p. dyrektorem Centrum Kształcenia Zawodowego  Krzysztofem Dobkowskim.

W dniu 12 stycznia w naszej szkole odbyły się zajęcia psychoprofilaktyczne prowadzone przez psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łapach Panią Agatę Bielicką. Zajęcia te były pierwszymi z całego cyklu nt. "Akcja Pozytywna regulacja", w którym uczestniczyć docelowo będzie ok. 120 uczniów naszej szkoły. Zajęcia dotyczyły sposobów wzmacniania odporności psychicznej, wspierania dbałości o dobrostan emocjonalny. Uczniowie klas 1b i 1e mieli możliwość zdobyci konkretnej, praktycznej wiedzy na ten temat. Planowane są dodatkowe zajęcia dla osób chętnych, których celem będzie nabycie praktycznych umiejętności regulowania emocji. 

Uczniowie naszej szkoły nie mogą narzekać na nudę. Początek nowego roku kalendarzowego  przyniósł pierwsze spotkanie w ramach współpracy z 1. Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej, podczas którego uczniowie mogli w interesujący sposób pogłębić swoją wiedzę historyczną na temat  najnowszych dziejów Polski. Uczniowie klasy 4b uczestniczyli w warsztatach z wykorzystaniem gier planszowych IPN, które poprowadziła pani Marzena Zieziula z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Ponadto przedstawiony został animowany film pt. „Niezwyciężeni", dzięki któremu uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę walki Polaków o wolność w czasie II wojny światowej. Dalsza część spotkania poprowadzona przez st. kaprala Mariusza Redlińskiego z Pierwszej Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej poświęcona została informacjom na temat przebiegu rekrutacji i szkoleń rotacyjnych w WOT. Uczniowie poznali również misję i motto Wojsk Obrony Terytorialnej,

Tradycyjnie w ostatni dzień nauki przed zimową przerwą świąteczną oprócz klasowych wigilijnych spotkań w salach spotkaliśmy się wspólnie na szkolnych Jasełkach przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Biblijnej historii opowiedzianej zza symbolicznego wigilijnego stołu i na ekranie rzutnika towarzyszyły kolędy w wykonaniu szkolnego chóru i jego solistów: Wiktorię Szpakowską, Zuzannę Świerżewską, Darię Olejnik i Jakuba Popławskiego. Także akompaniament wykonywany był przez uzdolnioną młodzież naszej szkoły. Wspólne kolędowanie i pięknie wykonany montaż słowno-muzyczny sprawiły, że wszystkich ogarnął świąteczny nastrój. Na zakończenie spotkania pani dyrektor Dorota Kondratiuk złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.