1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9
"Zmień swoje myśli, a zmienisz swój świat"
Norman Vincent Peale

Nasi partnerzy:

Uczniowie klas trzecich i czwartych naszej szkoły w poniedziałek 20 marca wzięli udział w bardzo ciekawej wycieczce do Warszawy. Celem było zwiedzenie Powązek Wojskowych oraz Sejmu i Senatu RP. Była to wspaniała lekcja historii dla wszystkich uczestników. Powązki Wojskowe to nekropolia, na której spoczywają najwięksi polscy patrioci. Są tu kwatery powstańców styczniowych, bohaterów walk 1920 roku, obrońców Polski z września 1939roku…. Wędrówka po tych miejscach ze wspaniałą panią przewodnik pozwoliła przybliżyć dzieje Polski. Szczególnie wzruszające były spotkania z grobami harcerzy i żołnierzy Armii Krajowej, powstańcami warszawskimi 1944roku. Ci młodzi ludzie, którzy oddali swoje życie, walcząc o wolną Polskę, to niedościgniony przykład ofiarności; spoczywają w Alei Brzozowych Krzyży Batalionu „Zośka”. Niezwykłym miejscem jest też Panteon powstały na słynnej Łączce, gdzie upamiętniono ofiary stalinowskich represji – Wyklętych.

            W poniedziałek 27.03.2023r. w VI LO w Białymstoku odbył się finał Licealiady w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt z udziałem dziewcząt w naszej szkoły. Awans do finału nasze zawodniczki wywalczyły, pokonując w półfinale (odbył się 13.03 w ZSM Łapy)  ZSR Krzyżewo, ZSZ Wysokie Mazowieckie i I LO Łapy. Ostatecznie nasze zawodniczki zajęły IV miejsce w województwie, co jest niewątpliwie sukcesem. Zawodniczki reprezentujące naszą szkołę to: Augustyniak Klaudia IV B, Perajska Konstancja IV B,  Brzozowska Natalia IVcd, Szpakowska Wiktoria IIId, Brzozowska Natalia IIId, Augustyniak Kinga IIId, Jankowska Katarzyna IIId, Kmita Małgorzata Id, Lulka Weronika Id, Chojnowska Marta Id, Łupińska Anna Id, Matczenia Ines IIc, Olejnik Daria IId, Bielicka Emilia IId i Krystoń Sara IId. Trenerem zespołu jest Pan Adam Perkowski. Serdecznie gratulujemy.

17 i  22 marca  uczniowie ZSM w Łapach wzięli udział w warsztatach historycznych w białostockim oddziale IPN. Wojna polsko-bolszewicka, koncepcje granic Rzeczypospolitej  - to tematy edukacyjnych spotkań. Wykłady pracowników IPN-u, uczniowska debata, karty pracy - te atrakcyjne formy nauczania były ciekawym i nowym przeżyciem. Młodzież z Białegostoku, Łomży i Łap aktywnie uczestniczyła w  zajęciach zorganizowanych przez Biuro Edukacji Publicznej w białostockim IPN.

14 marca to święto liczby Pi - π. Tym dniem rozpoczęliśmy w naszej szkole Tydzień Matematyki. Święto matematyki jest kierowane do wszystkich, nawet tych, (a może przede wszystkim), którzy jej nie lubią. Chcieliśmy udowodnić, że matematyka to nie tylko rozwiązywanie zadań, ale również super zabawa. Klasa 2d przygotowała z tej okazji wystawę plakatów poświęconych liczbie Pi. Na lekcjach uczniowie oglądali ciekawostki związane z tą „magiczną" liczbą. W czasie obchodzonego święta królowej nauk ścisłych klasy pierwsze przygotowały plakaty z wizerunkiem znanych matematyków i ciekawostki z nimi związane. W galerii, którą zaaranżowano na parterze naszej szkoły znalazły się m.in. takie wybitne umysły, jak Pitagoras z Samos (prace klasy 1d), Archimedes (prace klasy 1b), Tales z Miletu i Kartezjusz (prace klasy 1e)., Izaak Newton (prace klasy 1c). Ci starożytni matematycy, fizycy, filozofowie,  czy astronomowie po dzień dzisiejszy pasjonują wszystkich ludzi myślących, zarówno młodych, jak i starszych. Prace pierwszoklasistów były bardzo ciekawe.

Patrycja Mitrusiak została, uczennica klasy IIIb została laureatką XVIII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych i będzie reprezentowała powiat białostocki na eliminacjach ogólnopolskich w Warszawie!  Naszą szkołę na konkursie reprezentowało dwoje uczniów: Patrycja Mitrusiak i  Kacper Truskolaski z klasy IV Cg. Oboje są zaangażowani w działania w ramach wolontariatu, a swoje zainteresowania musieli przedstawić przed Komisją Konkursową.

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.