"Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa."
Maria Skłodowska-Curie

Uwaga, tegoroczni maturzyści!

Informujemy, że po odbiór świadectw dojrzałości można zgłaszać się do Kancelarii Szkoły (pok. 12, I piętro) od 9 lipca 2024r. (wtorek) od godz. 12.00.

Wykaz obejmuje listy podręczników do przedmiotów ogólnokształcących do poszczególnych typów szkół (technikum, liceum, szkoła branżowa I st.) oraz listę podręczników do przedmiotów zawodowych- do poszczególnych zawodów.

Uwaga: wykaz podręczników do klas pierwszych zostanie opublikowany po zakończeniu rekrutacji - po 22 lipca 2024r.

21 czerwca- jak w większości szkół w Polsce, w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. W towarzystwie zaproszonych gości- p. wicestarosty Romana Czepe, przedstawicieli 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku i dyrekcji Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach wręczono świadectwa, dyplomy i podziękowania uczniom wyróżniającym się w nauce oraz kończącym naukę uczniom klasy trzeciej Szkoły Branżowej I stopnia. Natomiast uczniom klasy pierwszej z Oddziału Przygotowania Wojskowego wręczono dyplomy uczestnictwa w realizowanym w II sem. projekcie organizowanym przez IPN o. w Białymstoku. Pani dyr. Dorota Kondratiuk dokonała krótkiego podsumowania minionego roku, w którym zwróciła uwagę na wiele  inicjatyw i wydarzeń, w których mogli wziąć udział nasi uczniowie. Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy już oficjalnie wspólnie ogłosili" "Wakacje czas zacząć"!:-). Po oficjalnych uroczystościach uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach.

26 kwietnia 2024r. pożegnaliśmy nasze klasy maturalne. Naukę ukończyło 62 absolwentów kształcących się w czterech zawodach: technik informatyk- 23 osoby, technik elektryk- 14 osób, technik hotelarstwa- 14 osób, technik pojazdów samochodowych- 11 osób.  Dzisiejszy dzień był uwieńczeniem pięciu lat nauki absolwentów ośmioklasowej szkoły podstawowej, którzy od 1 września 2019 roku zdobywali wykształcenie w naszej szkole. Na uroczystości nie zabrakło honorowych gości z p. wicestarostą Powiatu Białostockiego Romanem Czepe na czele. Obecni byli przedstawiciele służb mundurowych współpracujących z ZSM – pułkownik Krzysztof Marcinkowski z I Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej  i major Paweł Gurzyński -wiceszef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku. Nie zabrakło dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego pana Krzysztofa Dobkowskiego.  W czasie uroczystego pożegnania klas piątych miało miejsce przekazanie sztandaru i wymiana pocztu sztandarowego. Wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a wyróżniający się -nagrody i pamiątkowe dyplomy.

W sobotę 16 marca  w Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Zaprezentowanie naszej oferty edukacyjnej połączyliśmy z charytatywnym turniejem piłki nożnej „Postawmy Janeczka na nogi”. Zaplanowany program został całkowicie zrealizowany. Odwiedzający w tym dniu mury ZSM mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak pokazy służb mundurowych, prezentacja kierunków kształcenia, gry i zabawy dla najmłodszych, prezentacja firm partnerskich- m.in. przepysznych produktów Spółdzielni Mleczarskiej w Łapach, pokazy umiejętności  uczniów ZSM w szkole i w CKZ, prezentacja nowoczesnych pracowni oraz pomocy dydaktycznych, możliwość skorzystania z wirtualnej strzelnicy, degustacja podlaskiej kuchni oraz wielu innych.