"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

28 października, w rocznicę nadania szkole imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego,  w Zespole Szkół Mechanicznych obchodzimy Dzień Patrona Szkoły. To szczególne święto, podczas którego uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie oraz poznają bliżej sylwetkę tego wybitnego Polaka. W tym roku zgromadzeni na sali pierwszoklasiści zostali przywitani przez panią wicedyrektor Barbarę Łabęcką słowami: „Pamiętajcie- słowa wypowiedziane zobowiązują! Wypowiadajcie je ze świadomością, dumą, głośno, wyraźnie, celebrujcie tę chwilę- nigdy już się nie powtórzy. Jest jedyna w swoim rodzaju! ”.  Po oficjalnej ceremonii ślubowania poprowadzona przez p. Janusza Jamiołkowskiego rozległy się na sali gromkie brawa. Bo było co świętować!

W kolejnej części imprezy  zaprezentowano przygotowaną przez uczennicę z kl. 2b- Nicolę Więcko. prezentację o Patronie szkoły, a następnie odbył się tradycyjny konkurs wiedzy poświęcony Stefanowi Czarnieckiemu, poprowadzony przez p. Leszka Łapińskiego i p. Agnieszkę Jabłonowską. W turnieju zwyciężyła reprezentacja klasy 1d- technik hotelarstwa, drugie miejsce zajęła klasa 1 b- technik informatyk! Na zakończenie spotkania zabrała głos pani dyrektor Dorota Kondratiuk, która podkreśliła wyjątkowe zasługi naszego patrona w dziejach naszego państwa oraz zwróciła uwagę na reprezentowane przez niego wartości, które powinny być dla nas drogowskazem: patriotyzm, sumienność, służbę i waleczność.

ZSM Info