"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

25 września uczniowie naszej szkoły spotkali się z białostockimi policjantami. Spotkanie to było okazją do zapoznania się ze specyfiką służby w różnych pionach Policji m.in. pracą funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości czy też pracą przewodników psów służbowych i ich czworonożnych podopiecznych.

Prezentacja broni służbowej, radiowozów i motocykli pozwoliła na poznanie sprzętu, który funkcjonariusze wykorzystują w pracy. Pod okiem policyjnego ratownika oraz instruktorów uczniowie mogli przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy a także sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód, który jest jednym z etapów rekrutacji do służb mundurowych.

Udział w spotkaniu „Mundurowy dzień kandydata” to realizacja zadań z zakresu doradztwa zawodowego oraz forma wspierania uczniów w wyborze zawodu.