"Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością."
Michel de Montaigne

W piątek, 13 maja, uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w prelekcjach na temat cyberprzemocy, poprowadzonych przez panią Małgorzatę Sulewska, kuratora Sądu Rejonowego w Białymstoku. Młodzież dowiedziała się nie tylko jak chronić swój wizerunek, ale poznała konsekwencje prawne, które spotykają osoby zachowujące się agresywnie w sieci. W trakcie spotkań pani kurator omówiła konkretne działania wskazane w sytuacjach związanych z bezpiecznym korzystaniem z poczty elektronicznej, portali, innych elektronicznych sposobów rozsyłania wiadomości i udostępniania wizerunku.  Pani kurator przypomniała, że agresora zawsze trzeba zatrzymać i nie pozwolić na rozsyłanie szkodliwych wiadomości.