"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

W gościnnych progach Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach po raz trzeci zaprezentowali swoje makiety kolejek pasjonaci z całej Polski. Wśród autorów ekspozycji znaleźli się twórcy konstruktorzy z Lublina Gdyni, Sopotu, Rumii, Warszawy, Białegostoku i Tarnowa. Po raz pierwszy dołączyła ekipa z Łap, która także zaprezentowała ciekawy odcinek.

Wystawa cieszyła się ogromnym powodzeniem - zarówno wśród dorosłych, jak i wśród dzieci. W czasie jej trwania przez halę sportową ZSM przewinęło się ponad tysiąc osób. Wśród nich znaleźli się sympatycy sprzed dwóch a nawet trzech lat, dla których wystawa jest wydarzeniem i prawdziwym kolejowym świętem. W Łapach – mieście, które powstało dzięki kolei zbudowanej w XIX wieku – jest to szczególnie uzasadnione i oczywiste.

ZSM