"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

Wolontariusze z ZSM w Łapach po raz kolejny przystąpili do akcji ,,Pola Nadziei” i posadzili przed budynkiem szkoły cebulki żonkili. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, młodzież wyjdzie na ulicę naszego miasta i będzie kwestować na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. „Pola Nadziei" to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu żonkili.

Kiedy zakwitają wiosną, są rozdawane w ulicznych kwestach. Zadaniem kampanii „Pola Nadziei" jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących.

J.R.