"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo"

W dniach 3-5 marca 2021 odbył się V Festiwal Twórczości Agnieszki Osieckiej zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. W tym roku uczestnictwo w festiwalu było całkowicie wirtualne, ponieważ obecność wykonawców na konkursie zastąpiły wysłane nagrania. Nasza uczennica, Julia Świerżewska, przygotowała piosenkę Agnieszki Osieckiej „Trzeba mi wielkiej wody” z muzyką Katarzyny Gaertner.

Teledysk do utworu z aranżacją opiekuna muzycznego p. Sławomira Oniska powstał w szkole. Własne kamery, wspaniali operatorzy z ZSM plus autentyczne rozlewiska Narwi w tle…  Żmudna praca dała piękny efekt… Mamy nadzieję, że Agnieszka Osiecka zaakceptowałaby taką interpretację, bo Julka naprawdę wypadła świetnie. Gratulujemy – jesteśmy z Ciebie dumni… Obejrzyjmy, posłuchajmy…