0 1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

Rekrutacja

2021-2022

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo"
Konfucjusz

Nasi partnerzy:

Na pewno mogą być różne. Nie należy ich jednak mylić ze wszystkim, czego pragniemy, chcemy, do czego dążymy. Czy są nam potrzebne? Ryszard Kapuściński, wypowiadając się na temat współczesnego świata, stwierdził: „ Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia, świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło”. Jakie są więc te nasze „wartościowe” wartości, które sprawiają, że się staramy, że działamy, że nasze życie ma sens? Po prostu- jesteśmy dobrymi ludźmi? Czy łatwo jest je odszukać we współczesnym świecie?

Zapraszamy Was do wspólnej refleksji na ten temat. Od jutra będziemy zamieszczać na stronie szkoły, szkolnym FB i Instagramie materiały poświęcone tej problematyce. Zachęcamy do ich lektury, własnych wypowiedzi, udziału w quizie. Tematyka ta będzie również podejmowana przez Was na godzinach wychowawczych. Mamy nadzieję, że wpisze się ona w krąg przedświątecznej atmosfery, tak bardzo przecież związanej z wartościami…

 


 

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.