"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy

Po raz drugi nasza szkoła bierze udział w organizowanej z inicjatywy MEN akcji „Szkoła pamięta”. Celem jej jest pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

W tym roku, ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, będą to przede wszystkim działania on-line i o charakterze multimedialnym.  Ale warto również, odwiedzając groby bliskich, nie zapomnieć upamiętnić tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny. Symboliczny znicz, modlitwa, krótka obecność będą pięknym świadectwem naszej pamięci.