1 10 11 2 3 4 5 6 7 8 9

Rekrutacja 2020-2021

Film promujący ZSM

"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy

Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W trakcie dziewiątej odsłony, 5 września 2020 roku, czytano dramat Juliusza Słowackiego – wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

W naszej szkole akcja „Narodowe Czytanie 2020” odbyła się 7 września. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie fragmenty „Balladyny” dzięki słuchowisku, które odtworzono w szkolnym radiowęźle. Na korytarzach rozbrzmiewały dialogi Ballady, Aliny i Kirkora…. To nasze kolejne multimedialne spotkanie z klasyką literatury odnalezioną w zasobach internetowych.

Dziękujemy za wsparcie uczniom z klasy 4 m. Do zobaczenia… do usłyszenia za rok.

Ilustracja do najstarszego wydania „Ballady” zaczerpnięta z Federacji Bibliotek Cyfrowych http://bc.wbp.lublin.pl/dlibra/doccontent?id=24498

Realizatorki akcji: Monika Chorko, Iwona Łapińska i nauczycielki języka polskiego