1 10 11 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

Nasi partnerzy:

 Dnia siódmego czerwca 1990 roku, po wyborach z dwudziestego siódmego maja 1990 roku, kiedy to po raz pierwszy w powojennej Polsce obywatele mogli w wolnych wyborach zdecydować, kto będzie ich reprezentował w samorządzie, odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Łapach. Wydarzenie to  miało wówczas ogromne  znaczenie dla naszej lokalnej społeczności.

Mija 30 lat od tej chwili. Odrodzona samorządność to jeden  z największych sukcesów przemian ustrojowych, który pozwolił lokalnym wspólnotom współuczestniczyć i współdecydować w sprawach publicznych.

Radę Miejską w Łapach przez te lata zawsze tworzyli ludzie z różnych środowisk o różnych charakterach i światopoglądach, zjednoczeni ideą podejmowania aktywności na rzecz rozwoju Miasta i Gminy Łapy. W ciągu siedmiu kadencji skład rady tworzyły 124 osoby. 16 z nich od nas już odeszło na zawsze. Warto w tym czasie 30 rocznicy pierwszej sesji Rady Miejskiej w Łapach, przypomnieć ich nazwiska, zachowując we wdzięcznej pamięci to co zrobili dla Naszej Małej Ojczyzny.

Śp. Janina Mirek-Hościłowicz.

 Śp. Edmund Suchodolski.

 Śp. Ryszard Wróblewski.

 Śp. Józef Falkowski.

 Śp. Bogdan Ryś.

 Śp. Jerzy Zemła.

 Śp. Marek Łapiński.

 Śp. Zbigniew Łapiński.

 Śp. Sławomir Puścian.

 Śp. Józefa Bajda.

 Śp. Zbigniew Gumowski.

 Śp. Krystyna Zakrzewska.

 Śp. Marian Łapiński.

 Śp. Andrzej Osmolski.

 Śp. Kazimierz Włostowski.

 Śp. Józef Rząca.

             Msza Święta  w intencji zmarłych Radnych Rady Miejskiej w Łapach odprawiona została w Kościele  Parafii p.w  Krzyża Świętego  w Łapach dnia 07.06.2020r o godz.11:30. w 30 rocznicę pierwszej sesji Rady Miejskiej w Łapach.                                                                                                

   Przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach

  Sławomir Maciejewski.

 


 

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.