0 1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

Rekrutacja

2021-2022

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo"
Konfucjusz

Nasi partnerzy:

  31 maja 2020r. odszedł w wieku 92 lat wieloletni nauczyciel Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach – Tadeusz Łapiński.  Pan Tadeusz Łapiński  pracował  na warsztatach szkolnych od 1954 do 1985 roku. Uczył przedmiotów zawodowych mechanicznych. We wspomnieniach ówczesnych swoich uczniów dał się zapamiętać jako nauczyciel zawodu bardzo sprawiedliwy, wymagający  i kompetentny.  Dziś żegnamy Go z szacunkiem i sentymentem należnym Nauczycielowi wielu pokoleń uczniów ZSM w Łapach.

Tadeusz Łapiński był absolwentem wyższych studiów zawodowych na kierunku mechanicznym w Poznaniu.  Ukończył też studia pedagogiczne dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. W 1972r. uzyskał zgodnie z ówczesnymi kryteriami tytuł nauczyciela dyplomowanego. W latach 1974-76 pełnił funkcję zastępcy kierownika warsztatów szkolnych. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany, w tym dwa razy Nagrodą Ministra Oświaty i Wychowania. Pan Tadeusz Łapiński  należał do tego pokolenia nauczycieli, dla których nie było „mało znaczących” treści kształcenia czy wychowania. Ważny był każdy uczeń i każda zawodowa czynność, której miał się nauczyć, by pracować bezpiecznie i zgodnie z zasadami etyki zawodowej, której sam jako nauczyciel bardzo przestrzegał… 

ZSM Info

 

 

 


 

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.