"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

Zarządzenie nr 3/2020

Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach
z dnia 26.04.2020
 w sprawie zawieszenia realizacji  praktyk zawodowych

Podstawa prawna:
– rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. poz. 410)
– art. 28 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374)
-nowelizacja z dnia 24 kwietnia 2020r. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID przedłużająca kształcenie na odległość do dnia 24 maja 2020r.
         Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020r w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem zwalczaniem COVID-19 Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego  zawiesza realizację praktyk zawodowych uczniów klas: IId, IIId, IIb, IIIbe przewidzianych do odbycia w maju 2020r. zgodnie z harmonogramem ustalonym wg organizacji roku szkolnego 2019/2020.
Praktyki zostaną zrealizowane w pierwszym terminie, kiedy stan prawny pozwoli na ich organizację.