1 10 11 2 3 4 5 6 7 8 9

O Nas

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja 2020-2021

Film promujący ZSM

"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy


 

Nasi partnerzy:

27  września 2019 r. uczniowie kas II b i I C wraz z wychowawcami: p. Agnieszką Jabłonowską i p. Leszkiem Łapińskim w kinie Helios w Białymstoku obejrzeli film „Legiony” w reż. Dariusza Gajewskiego. Było warto – to żywa lekcja historii!

Fabuła, choć  skupia się wokół tematyki patriotycznej – walki o niepodległość, mocno akcentuje wątek przyjaźni i miłości, a przede wszystkim dorastania w trudnych czasach tych, którzy „na sztos rzucili swój życia los”. Przejmujące i fantastycznie zostały nagrane sceny batalistyczne - na szczególną uwagę zasługuje szarża pod Rokitną (63 ułanów ruszyło do ataku na rosyjskie pozycje, brawurowo przedarli się przez trzy linie okopów wroga).  

A.J.

 


 

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.