"Uczyć się i nie myśleć to strata czasu, myśleć i nie uczyć się to niebezpieczeństwo"
Konfucjusz

W dniach 03 - 10 września w Centrum Informacyjnym ZSM odbyła się zbiórka i rejestracja używanych podręczników, przeznaczonych do sprzedaży na kiermaszu. Działanie to nauczyciel bibliotekarz, pani Monika Chorko,  poprzedził konsultacjami z nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych na temat książek, z których uczniowie będą korzystać w roku szkolnym 2019/2020.

Uczniowie klas programowo wyższych mogą przynieść podręczniki, które chcą sprzedać młodszym koleżankom i kolegom. W ten sposób CI odpowiedziało na potrzeby uczniów i rodziców, biorąc pod uwagę fakt, że wrzesień jest miesiącem wzmożonych wydatków na potrzeby szkolne.

Szansę na zakup podręczników w korzystnych cenach ma każdy uczeń. W tym roku kiermasz cieszy się mniejszym zainteresowaniem, ze względu na fakt, że uczniowie uczący się według nowej podstawy programowej są zobowiązani do zakupu zaktualizowanych podręczników, czyli nowych egzemplarzy. Obecnie do sprzedaży przyjęto 47 egzemplarzy. Czekamy na kolejne. Kiermasz będzie trwał tak długo, jak długo będzie zainteresowanie ze strony uczniów. Kiermasz organizują uczennice z Koła Bibliotecznego pod kierunkiem p. Moniki Chorko. Pomagają w sprawnym przeprowadzeniu każdej transakcji kupna – sprzedaży.

CI i Koło Biblioteczne