1 10 11 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu"
Thoma Edison

Nasi partnerzy:

 

Kolejną niezwykłą wyprawę ma za sobą grupa 40 uczniów  klas drugich z ZSM kształcących się w zawodzie technik mechanik, technik informatyk i technik elektryk, którzy w dniach 4-5 czerwca w ramach realizacji projektu „Kompleksowa inwestycja w kształcenie zawodowe- projekt zintegrowany Powiatu Białostockiego” mieli możliwość zwiedzania międzynarodowych targów ITM Polska w Poznaniu.

Wyjazd okazał się kolejną lekcją, podczas której uczniowie łapskiego Mechaniaka mogli poznawać świat nowoczesnych technologii, który już za kilka lat może stać się światem ich zawodowej przyszłości

 Tematem przewodnim targów był Przemysł 4.0. Ogromne wrażenie na zwiedzających uczniach robiły potężne maszyny, najnowocześniejsze innowacje i rozwiązania dla takich gałęzi przemysłu jak  transport, motoryzacja, obróbka powierzchni, kolejnictwo, spawalnictwo, hutnictwo, metalurgia, plastyczna obróbka metalu czy lakiernictwo.  I chociaż harmonogram wyjazdu zakładał dwukrotne wejście na teren targów, to i tak zapoznanie się z ofertą blisko 1000 wystawców  okazało się zadaniem niemożliwym do wykonania! Nie przeszkodziło to jednak w utwierdzeniu się naszych uczniów w przekonaniu, że wykształcenie zawodowe, które wybrali, gwarantuje im w przyszłości nie tylko pracę, ale i niezwykłe możliwości rozwoju. Nie ma bowiem przyszłości przemysłu bez nowoczesnych technologii i zautomatyzowanej produkcji- a do tego są potrzebni wykwalifikowani informatycy, mechanicy i  elektrycy!

Sprawna organizacja, sympatyczny przewodnik, klimatyzowany autokar oraz bardzo dobre warunki noclegu sprawiły, iż nawet długa podróż i panujące upały nie przeszkodziły w dobrej zabawie!


 


 

 


 

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.