"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

Uczniowie ostatnich klas technikum mają możliwość solidnego przygotowania się do matury z matematyki, biorąc udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, prowadzonych w ramach projektu „Kompleksowa inwestycja w kształcenie zawodowe-projekt zintegrowany powiatu białostockiego”.

Również w tę sobotę, 9-ego marca, uczniowie pilnie rozwiązywali zadania. Pod kierunkiem nauczycielki matematyki uczyli się różnych metod przydatnych w rozwiązywaniu zadań maturalnych.

Szczególny nacisk położony był na zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. W pracy bardzo przydatne okazały się modele brył. Zostały one wcześniej starannie wykonane przez uczniów obecnej klasy 4bm, by stanowić cenną pomoc naukową. Również i teraz, własnoręcznie zrobione ostrosłupy i graniastosłupy pomagały w zrozumieniu najbardziej skomplikowanych zadań ze stereometrii.

Wspólne rozwiązywanie arkuszy maturalnych z matematyki na pewno pomoże uczniom w walce o uzyskanie dobrych wyników na maturze. Życzymy im powodzenia i trzymamy za nich kciuki

Dorota Bokiniec