"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

16 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Mechanicznych odbyło się spotkanie dotyczące praktyk zagranicznych w Pradze w ramach projektu Erasmus+, „Kierunek Praga”. 10 uczniów klasy technik informatyk oraz 6 uczniów klas technik hotelarstwa zostało zapoznanych z informacjami dotyczącymi wyjazdu. W rozmowie „na żywo” z czeskim koordynatorem projektu,

wykorzystując możliwość komunikowania się przez Skypa, uczniowie przedstawili swoje zainteresowania, mówili o umiejętnościach, zadawali pytania dotyczące przyszłych praktyk. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Uczniowie z powodzeniem komunikowali się w języku angielskim.

I.Ł.