0rekrutacja 1t-informatyk 2t-elektryk 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7-2II-LO-mundurowa 8mech-poj-sam 9monter-zabud

LO dla Dorosłych

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja

2019/2020

Film

promujący ZSM 2019/2020

"Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa."
Maria Skłodowska-Curie
Dzisiaj szczęśliwy numerek to: 13


 

Nasi partnerzy:

       37 lat temu Rada Państwa Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej wprowadziła stan wojenny. Dzisiejsze pokolenie młodzieży posiada znikomą lub -niestety -żadną wiedzę na ten temat. Pamięć historyczna naszego społeczeństwa blaknie…. Postanawiamy się temu zjawisku przeciwstawić.

W Zespole Szkół Mechanicznych w dniu 13 grudnia na wszystkich lekcjach prowadzonych przez nauczycieli historii p. Leszka Łapińskiego i p. Dorotę Kondratiuk rozmawialiśmy z uczniami na temat stanu wojennego. Poprzez zajęcia w formie konwersatoriów staraliśmy się uświadomić  uczniom znaczenie takich wartości jak wolność, suwerenność, odwaga. Przybliżyliśmy uczniom realia stanu wojennego oraz wszelkie jago dolegliwości dla obywateli. Jako świadkowie tamtych czasów nauczyciele historii byli bardzo wiarygodni wspominając kartki na żywność i benzynę, kontrolowane rozmowy telefoniczna oraz obowiązującą godzinę policyjną . 37 lat to z jednej strony historia bardzo współczesna, a jakże łatwo ją zaniedbać i zapomnieć. Wbrew pozorom- wiedza historyczna   Polakom w każdym pokoleniu bardzo potrzebna. Bez niej nie będziemy w stanie uświadamiać sobie swojej odrębności, tożsamości i świadomości narodowej . Nie chcemy przecież być narodem, który nie zasługuje na przyszłość, bo jak twierdził Józef Piłsudski  taki jest los narodów nie znających swojej historii.

Zsm info

 


 

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.