"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain

7 grudnia  w I LO Łapy odbyło się podsumowanie współzawodnictwa powiatowego szkół ponadgimnazjalnych. Od marca do grudnia odbył się cykl imprez sportowych,  które miały  na celu popularyzację sportu, szerzenie ducha walki i rywalizacji, zasady „fair play” wśród młodzieży. Wzięło w nich udział pięć szkół z powiatu białostockiego. Rywalizację ponownie wygrała nasza szkoła., która wyprzedziła I LO Łapy, ZS Czarna Białostocka, ZS Michałowo i LP Supraśl.

Szkoły z powiatu białostockiego miały możliwość wystartowania we wszystkich imprezach. Drużyna szkoły wygrywającej dany turniej otrzymywała za zwycięstwo 12 pkt., za II miejsce 10 pkt., za III miejsce 9 pkt., za IV miejsce 8 pkt. za V  miejsce 7 pkt. (przy minimum czterech startujących drużynach), 11pkt. za zwycięstwo, 9pkt. za II miejsce, 8pkt. za III miejsce (przy trzech zespołach) i  10pkt. za zwycięstwo, 8 pkt. za II miejsce (przy dwóch startujących drużynach . Drużyna, która nie wystartowała w jakiejś imprezie nie otrzymywała żadnych punktów. Do klasyfikacji końcowej całego współzawodnictwa wliczano pięć najlepszych występów, a przy równej liczbie punktów o kolejności miała decydować większa liczba miejsc pierwszych, drugich, itd.

Na I miejsce naszej drużyny złożyły się następujące wyniki:

1. I miejsce w halowej lekkoatletyce chłopców - 12pkt.
  2. I miejsce w tenisie stołowym chłopców - 12pkt.
  3. I miejsce w futsalu chłopców             - 12pkt.
  4. I miejsce w piłce nożnej chłopców - 11pkt.
  5. II miejsce w halowej lekkoatletyce dziewcząt          - 10pkt.

A.P