"Nauczyłam się, że droga postępu nie jest ani szybka, ani łatwa."
Maria Skłodowska-Curie

Wolontariusze z klasy 3bm Patrycja Skrzypkowska i Damian Tarasiuk wraz z opiekunem p. Grażyną Maciejewską wzięli udział w uroczystej Gali Młodych Liderów, która odbyła się w Białymstoku w dniu 8 grudnia. Impreza była podsumowaniem projektu „Małe ojczyzny, wielkie serca-lokalny wolontariat w działaniu”, do którego wolontariusze przystąpili już na początku roku szkolnego. Organizatorem projektu była „Fundacja Czwarty wymiar”.

W ramach projektu nasi uczniowie zorganizowali Andrzejki dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach. Były konkursy z nagrodami, słodkości i wspaniała zabawa andrzejkowa. Patrycja i Damian mogli przekonać się, jak absorbująca jest praca nauczyciela. Spisali się na medal. Swoje działania przedstawili na Gali WOliderów.

W projekcie wzięło udział 24 młodych wolontariuszy z innych szkół z Łomży, Sokółki, Czarnej Białostockiej, Moniek, Supraśla i Białegostoku. Przygotowywali się, biorąc udział w szkoleniach, które odbywały się w Tykocinie. Damian w czasie Gali zajął się techniczną stroną imprezy, ponieważ prezentował przygotowane przez młodzież materiały. Uroczystość uświetnił zespół instrumentalny „Big Bend” z ZSM w Białymstoku. Mieliśmy okazję przeżyć wspaniałą imprezę i przekonać się, że pomaganie jest wspaniałym uczuciem, że warto pomagać.

GM