2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął, i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś."
Konfucjusz
Dzisiaj szczęśliwy numerek to: 19


 

Nasi partnerzy:

Uczniowie kl. 3be pod kierunkiem nauczyciela historii p. Leszka Łapińskiego  wzięli udział w konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to konkurs „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej”. Miał on na celu upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą, które zostały odznaczone Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Patronat narodowy nad inicjatywą objął Prezydent RP Andrzej Duda.

        Do zadań uczestników konkursu należało zebranie informacji o swoim bohaterze  i zaprezentowanie Jego postaci poprzez  plakat  lub filmu edukacyjny oraz upowszechnienie wyników swej pracy poprzez przedstawienie bohatera społeczności lokalnej lub szkolnej. Na konkurs ogólnopolski zgłoszono 169 filmów. W dniu 22 listopada w białostockim oddziale IPN nagrodzono 8 najciekawszych filmów i vlogów, które zaprezentowano na uroczystym spotkaniu podsumowującym konkurs. Miło oznajmić, że wśród tej ósemki znalazła się praca uczniów ZSM poświęcona postaci Stanisława Nilskiego Łapińskiego, który był laureatem  Krzyża Niepodległości, otrzymując go pośmiertnie. Film nosi tytuł „O bohaterze, który przestanie być patronem….”. Wyróżnieni uczniowie to Piotr Górski, Bartłomiej Bagiński i Patryk Kućmierowski. 

                                                                                                                                                     Info ZSM

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.