0rekrutacja 1t-informatyk 2t-elektryk 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7-2II-LO-mundurowa 8mech-poj-sam 9monter-zabud

LO dla Dorosłych

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja

2019/2020

Film

promujący ZSM 2019/2020

"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka


 

Nasi partnerzy:

Uczniowie kl. 3be pod kierunkiem nauczyciela historii p. Leszka Łapińskiego  wzięli udział w konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to konkurs „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej”. Miał on na celu upamiętnienie osób zasłużonych w walce o suwerenną Rzeczpospolitą, które zostały odznaczone Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Patronat narodowy nad inicjatywą objął Prezydent RP Andrzej Duda.

        Do zadań uczestników konkursu należało zebranie informacji o swoim bohaterze  i zaprezentowanie Jego postaci poprzez  plakat  lub filmu edukacyjny oraz upowszechnienie wyników swej pracy poprzez przedstawienie bohatera społeczności lokalnej lub szkolnej. Na konkurs ogólnopolski zgłoszono 169 filmów. W dniu 22 listopada w białostockim oddziale IPN nagrodzono 8 najciekawszych filmów i vlogów, które zaprezentowano na uroczystym spotkaniu podsumowującym konkurs. Miło oznajmić, że wśród tej ósemki znalazła się praca uczniów ZSM poświęcona postaci Stanisława Nilskiego Łapińskiego, który był laureatem  Krzyża Niepodległości, otrzymując go pośmiertnie. Film nosi tytuł „O bohaterze, który przestanie być patronem….”. Wyróżnieni uczniowie to Piotr Górski, Bartłomiej Bagiński i Patryk Kućmierowski. 

                                                                                                                                                     Info ZSM

 


 

Odwiedza nas 86 gości oraz 1 użytkownik.