2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął, i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś."
Konfucjusz
Dzisiaj szczęśliwy numerek to: 19


 

Nasi partnerzy:

Dąb Stulecia Niepodległości

       To jeszcze nie był koniec naszych obchodów.  Tego samego dnia- 9 listopada-około godz. 12-ej grupa uczniów oraz nauczycieli celebrowała  posadzenie  Dębu Stulecia Niepodległości  przed budynkiem szkoły. Rosnąc, będzie on  przypominał potomnym o tym wielkim święcie i naszych obchodach.

Ze Lwowa do Łap

Druga grupa uczniów z Pocztem Sztandarowym udała się na cmentarz w Łapach, na grób rodziców Podpułkownika Stanisława Nilskiego Łapińskiego, by uczestniczyć w ustawieniu urny z ziemią z Cmentarza Orląt Lwowskich, na którym spoczywa ten wybitny żołnierz.

Uczniowie technikum wśród uczniów innych łapskich szkół, uczestnicząc w tej uroczystości,  oddali mu cześć postaci łapskiego bohatera- Stanisława Nilskiego Łapińskiego.  Podpułkownik  brał udział w walkach o wszystkie granice państwa polskiego w latach 1918-1920.  Był dowódcą sztabu obrony Lwowa w 1918 r., uczestniczył w wyprawie wileńskiej oraz w wojnie polsko-bolszewickiej 1920r. Gromił wojska rosyjskie podczas „cudu nad Wisłą”.

Na Placu Niepodległości

Obchody miejskie również odbyły się z naszym uczestnictwem-  11 listopada dyrekcja, nauczyciele i uczniowie  byli obecni na Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz w spotkaniu na Placu Niepodległości. Było to swoiste uwieńczenie trwającej od lutego 2018r. Nowenny Niepodległościowej w której czynnie nasza szkoła uczestniczyła.

ZSM Info

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.