2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
Adam Mickiewicz
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka


 

Nasi partnerzy:

       Piątek 9 listopada to dzień wielkich uroczystości szkolnych. O godzinie 10.00 rozpoczęły się one na sali gimnastycznej, gdzie całą społeczność uczniów i nauczycieli, przywitała Pani Dyrektor, która podkreśliła znaczenie i wyjątkowość obchodzonej przez nas  rocznicy. Następnie nasz szkolny  chór pod kierownictwem pana Sławomira Oniska wykonał wiązankę pieśni patriotycznych, dzięki czemu wszyscy zostali wprowadzeni w klimat  święta Niepodległej.

Po krótkim wprowadzeniu i przybliżeniu historii pieśni ojczyźnianych: Roty i Bogurodzicy przez panią Małgorzatę Boguską, wszyscy -w postawie stojącej- odśpiewali te pieśni. Można powiedzieć, że sala zadrżała podczas tego śpiewu, by za chwilę wyciszyć się i wysłuchać debaty prowadzonej przez nauczyciela historii -pana Leszka Łapińskiego. Jej  mottem przewodnim były rozważania  wybitnego polskiego reżysera Adama Hanuszkiewicza dotyczące patriotyzmu i obywatelstwa. W debacie wzięli udział uczniowie, którzy przedstawili swoje bardzo  interesujące przemyślenia. Obecni na sali z dużym zainteresowaniem słuchali debaty, z powagą odnosząc się do wypowiedzi kolegów. Wszak tematyka  patriotyzmu i obywatelstwa jest bardzo na czasie. Punktualnie o 11.11 wszyscy zebrani na Sali uczniowie i nauczyciele głośno odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 Konkurs literacki „Godność. Wolność. Niepodległość”

      Tego dnia rozstrzygnięto także konkurs literacki na pracę na temat „Wolność. Godność. Niepodległość. Ja i krąg narodowych wartości”, za organizację i przebieg którego odpowiadały pani Barbara Łabęcka i pani Monika Chorko. Laureatami konkursu zostali: Adam Ołdakowski kl. IV mp, Paweł Zdunko kl. Id i Maciej Olejnik kl. IV mp. Przyznane zostały także wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Dyplomy i wyróżnienia oraz przepiękne nagrody książkowe o tematyce patriotycznej zostały wręczone uczniom przez dyr. szkoły Dorotę Kondratiuk.

 Patriotycznie- biało czerwono

Kolejnym okolicznościowym konkursem był konkurs na najciekawszy biało-czerwony strój – czyli prezentację stylizacji opracowanej w polskich barwach narodowych. Miłym i spontanicznym epizodem spotkania było wspólne zdjęcie wszystkich obecnych na sali ubranych w biało czerwone barwy- to piękna pamiątka naszych obchodów.

ZSM Info

 


 

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.