0rekrutacja 1t-informatyk 2t-elektryk 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7-2II-LO-mundurowa 8mech-poj-sam 9monter-zabud

LO dla Dorosłych

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Polityka jakości ZSM

Rekrutacja

2019/2020

Film

promujący ZSM 2019/2020

"Twój los zależy od Twoich nawyków"
Brian Tracy
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka


 

Nasi partnerzy:

       Piątek 9 listopada to dzień wielkich uroczystości szkolnych. O godzinie 10.00 rozpoczęły się one na sali gimnastycznej, gdzie całą społeczność uczniów i nauczycieli, przywitała Pani Dyrektor, która podkreśliła znaczenie i wyjątkowość obchodzonej przez nas  rocznicy. Następnie nasz szkolny  chór pod kierownictwem pana Sławomira Oniska wykonał wiązankę pieśni patriotycznych, dzięki czemu wszyscy zostali wprowadzeni w klimat  święta Niepodległej.

Po krótkim wprowadzeniu i przybliżeniu historii pieśni ojczyźnianych: Roty i Bogurodzicy przez panią Małgorzatę Boguską, wszyscy -w postawie stojącej- odśpiewali te pieśni. Można powiedzieć, że sala zadrżała podczas tego śpiewu, by za chwilę wyciszyć się i wysłuchać debaty prowadzonej przez nauczyciela historii -pana Leszka Łapińskiego. Jej  mottem przewodnim były rozważania  wybitnego polskiego reżysera Adama Hanuszkiewicza dotyczące patriotyzmu i obywatelstwa. W debacie wzięli udział uczniowie, którzy przedstawili swoje bardzo  interesujące przemyślenia. Obecni na sali z dużym zainteresowaniem słuchali debaty, z powagą odnosząc się do wypowiedzi kolegów. Wszak tematyka  patriotyzmu i obywatelstwa jest bardzo na czasie. Punktualnie o 11.11 wszyscy zebrani na Sali uczniowie i nauczyciele głośno odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 Konkurs literacki „Godność. Wolność. Niepodległość”

      Tego dnia rozstrzygnięto także konkurs literacki na pracę na temat „Wolność. Godność. Niepodległość. Ja i krąg narodowych wartości”, za organizację i przebieg którego odpowiadały pani Barbara Łabęcka i pani Monika Chorko. Laureatami konkursu zostali: Adam Ołdakowski kl. IV mp, Paweł Zdunko kl. Id i Maciej Olejnik kl. IV mp. Przyznane zostały także wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Dyplomy i wyróżnienia oraz przepiękne nagrody książkowe o tematyce patriotycznej zostały wręczone uczniom przez dyr. szkoły Dorotę Kondratiuk.

 Patriotycznie- biało czerwono

Kolejnym okolicznościowym konkursem był konkurs na najciekawszy biało-czerwony strój – czyli prezentację stylizacji opracowanej w polskich barwach narodowych. Miłym i spontanicznym epizodem spotkania było wspólne zdjęcie wszystkich obecnych na sali ubranych w biało czerwone barwy- to piękna pamiątka naszych obchodów.

ZSM Info

 


 

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.