2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
Adam Mickiewicz
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka


 

Nasi partnerzy:

   Świętowanie obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach w listopadzie rozpoczęliśmy od... wycieczek do Supraśla i Pietkowa. W środę  7 listopada-  klasy 1d i 2be oraz uczennice należące do szkolnego chóru i wraz z opiekunkami panią Małgorzatą Boguską i panią Ewą Kłoskowską -Ignatiew uczestniczyły w  „Patriotycznym spacerze po Supraślu”, a w czwartek 8 listopada uczniowie klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami Leszkiem Łapińskim, Grażyną Maciejewską i Leszkiem Gulewiczem odwiedzili gościnne progi Kwatery Głównej Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich w Pietkowie.

Wyjazd do Supraśla był dla uczniów nagrodą, ale też i wspaniałą okazją, aby bliżej poznać piękno zabytków i historię Supraśla, zwłaszcza w kontekście walki tego miasta o niepodległość. Uczniowie odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej związane z historią Polski - Grób Nieznanego Żołnierza, Krzyż Powstańczy z 1863 roku, Pomnik Ofiar Wojny Polsko- Bolszewickiej z 1920 roku. Przewodnik, pan Ryszard Piwowarczyk opowiadał uczniom o dawnych wydarzeniach historycznych, o tym  jak kształtowała się niepodległość na Podlasiu; pokazał najciekawsze zabytki tego miasta, tak bliskiego, ale  przez wielu uczniów jeszcze nieodkrytego.

      Kolejnym wydarzeniem, w którym uczestniczyli nasi uczniowie był „Pikinik Patriotyczny”. W czwartek 8 listopada uczniowie klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami Leszkiem Łapińskim, Grażyną Maciejewską i Leszkiem Gulewiczem odwiedzili gościnne progi Kwatery Głównej Szwadronu Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich w Pietkowie. Tam zwiedzili Izbę Tradycji i obejrzeli pokaz jazdy konnej. Z prawdziwie szlachecką gościnnością szkolna delegacja została przyjęta przez p. Martę Jaworską- opiekuna tego wspaniałego miejsca, gdzie nasza przedwojenna historia  przeplata się z polską tradycją, która jest tutaj kultywowana.  Na koniec można było się ogrzać i poczęstować  kiełbaską pieczoną przy ognisku.

 


 

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.