2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."
Adam Mickiewicz
Dzisiaj nie losujemy szczęśliwego numerka


 

Nasi partnerzy:

Okres wakacyjny to okres wyjazdów, czasu wolnego, możliwość przebywania w nowych miejscach, sytuacjach z nieznajomymi osobami. Mając na uwadze Wasze dobro, przekazujemy kilka rad, które mogą ochronić przed nieprzyjemnymi wakacyjnymi sytuacjami.

  • Zawsze informujemy swoich bliskich o tym - gdzie i z kim przebywamy!
  • Jeżdżąc na rowerze, poruszając się samochodem – nie uważamy, że jezdnia to placu zabaw, boisko, nie jesteśmy tam sami, nie popisujemy się, nie spieszymy!
  • Kąpiel jest przyjemna i bezpieczna w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach, pod opieką ratowników lub w towarzystwie innych osób! Po zażyciu jakiejkolwiek używki obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia do wody!
  • Z ostrożnością podchodzimy do nowych znajomości, nie przedstawiamy istotnych informacji na własny temat, informacji o rodzinie czy stanie majątkowym, patrzymy, czy nie próbują nami manipulować. Nie zapraszamy do domu osób przypadkowo poznanych. Do nowopoznanych osób mamy ograniczone zaufanie!
  • Pamiętajcie o asertywnym "NIE", gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!
  • Uczestnicząc w pracach polowych i związanych ze zdobywaniem doświadczania zawodowego – zachowajcie szczególną ostrożność, nie dotykajcie maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!
  • Kolejnym niebezpieczeństwem są zachowania, reakcje ludzi po zażyciu różnych środków psychoaktywnych, które zmieniają odbiór siebie i otaczającej rzeczywistości. Możemy wówczas sami popełnić czyn ryzykowny, zagrażający zdrowiu swemu lub osób w naszym towarzystwie. Dopalacze wciąż groźne, zaskakują w różnych miejscach i swymi nieprzewidywalnym konsekwencjami. Do najczęstszych skutków działania dopalaczy należą: psychozy, omamy, napady agresji, bądź stany lękowe, zaburzenia świadomości, widzenia, wzrost lub spadek ciśnienia krwi, zaburzenia pracy serca, utrata przytomności. Trudno jest pomóc, gdyż nie znamy składu substancji. Pamiętaj nie istnieje bezpieczne branie!
  • Zawsze pilnujcie swoich napojów i nie pijcie z pozostawionych naczyń. Do pozostawionych szklanek są dosypywane różne specyfiki, które powodują, że nie kontroluje się swego zachowania, bądź inaczej odbiera się rzeczywistość!
  • Podejmując się wyjazdów i wycieczek, pamiętajcie o swoich problemach zdrowotnych, ograniczenia. Starajcie się adekwatnie oceniać własne możliwości i umiejętności!

Pamiętajcie, że pewność siebie i lekkomyślność nie wróżą nic dobrego! Wakacje mają służyć wypoczynkowi, więc swoim zachowaniem nie dostarczajcie stresów sobie i swoim bliskim.

Kiedy poczujemy się zagrożeni, nie wahajmy się zwrócić o pomoc.

Telefonicznie możemy zadzwonić pod numer 997 lub 112.

 


 

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.