"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce Lee

W ramach prowadzonego w szkole doradztwa zawodowego odbyły się zajęcia przygotowujące do pracy i podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych.

Uczniowie klasy IIIo w trakcie zajęć realizowanych przez doradców zawodowych z Młodzieżowego Centrum Kariery i Informacji Zawodowej w Białymstoku diagnozowali siebie pod kątem kompetencji zawodowych. Kwestionariuszem KZZ, który jest profesjonalnym narzędziem, służącym do dokładnej diagnozy zainteresowań zawodowych. Obejmuje on 11 skal zainteresowań zawodowych: artystyczne, badawcze, handlowe, komunikacyjne, konwencjonalne, mechaniczne, opiekuńcze, perswazyjne, przedsiębiorcze, realistyczne, społeczne. Uzyskane wyniki będą indywidualnie zinterpretowane i omówione, tak aby uczniowie mieli jeszcze szersze spektrum do podjęcia dalszych decyzji.

Oprócz tego uczniowie mieli możliwość uzyskania informacji na temat ofert pracy, jakie można uzyskać w Młodzieżowym Biurze Pracy, aby móc zdobywać doświadczenia zawodowe czy zarobić własne pieniądze.

G.S.