"Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął, i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś."
Konfucjusz

Troje uczniów z klas pierwszych: Patrycja Wencel,  Karol Lebowski i Tomasz Hołowienko, którzy zakwalifikowali się do finału XI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Hetmany”,   w dniach od 28 lutego do 2 marca 2018r. wzięło udział imprezie skupiającej szkoły, których patronem jest Stefan Czarniecki.

Impreza ta odbyła się w XLVI Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie. Nie wróciliśmy z Warszawy z pustymi rękoma- zdobyliśmy nagrodę za III miejsce w kategorii projekt za portret Stefana Czarnieckiego! Jego autorem jest Janek Chmielewski z klasy 4dp.

Oprócz udziału w konkursie uczniowie nasi spędzili bardzo miło czas w gronie swoich rówieśników z innych szkół z całej Polski noszących imię Stefana Czarnieckiego  oraz mieli okazję zwiedzić stolicę. Byliśmy w Muzeum Polin, Muzeum Warszawy, w Muzeum X Pawilonu Cytadela Warszawska, a także w kinie na filmie „Cudowny chłopak” .

Dziękujemy panu Leszkowi Łapińskiemu za przygotowanie uczniów do konkursu.

G. M.