"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

Za nami cykl spotkań z uczniami z gimnazjum z Łap i okolic, których celem było wyposażenie młodych ludzi w rzeczową wiedzę na temat idei kształcenia zawodowego oraz zaprezentowanie warunków takiego kształcenia w Łapach.

W trakcie rozpoczętych podczas obchodów Tygodnia Przedsiębiorczości w  listopadzie 2017r.  spotkań- 130 uczniów klas trzecich z gimnazjum w Poświętnem, Płonce Kościelnej, Suraża i gimnazjów z Łap uczestniczyło w specjalnie na tę okazję przygotowanych zajęciach.

Uczniowie brali udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego, wykonywali testy predyspozycji zawodowych oraz w praktyce zapoznawali się z realiami kształcenia zawodowego. Zajęcia spotkały się z bardzo wysoką oceną zarówno uczniów gimnazjów, jak i ich opiekunów!

Podczas trzygodzinnego spotkania oprócz przekazywania merytorycznej wiedzy na temat możliwości i warunków kształcenia w poszczególnych zawodach nie mogło zabraknąć czasu na zabawę i wesołą rywalizację. Podzieleni na kilkoosobowe zespoły, oprowadzani przez uczniów z ZSM, gimnazjaliści w poszczególnych pracowniach wykonywali zadania konkursowe związane z danymi zawodami. Najlepsze drużyny były nagradzane słodkimi podarunkami i pamiątkowymi gadżetami.

W realizacji przedsięwzięcia brało również udział Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach, gdzie gimnazjaliści pod opieką nauczycieli- instruktorów zwiedzali pracownie, w których odbywa się praktyczna nauka zawodu.

Spotkania te po raz kolejny udowodniły, jak istotna jest potrzeba popularyzacji kształcenia zawodowego, które niewątpliwie stwarza realne szanse na odnalezienie się w samodzielnym, dorosłym  życiu!

ZSM Info