2II-LO-mundurowa 3t-mechanik 4t-poj-sam 5t-budownictwa 6t-hotelarstwa 7t-informatyk 8t-elektryk 9amech-poj-sam 9bmonter-zabud 9copiekun-w-dps

LO dla Dorosłych

E-dziennik

Galeria zdjęć

Rada Pedagogiczna

Akty prawne

Organizacja roku

Rekrutacja

2018/2019

Polityka jakości ZSM

"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma żadnej przewagi nad tym, który nie umie ich czytać wcale"
Mark Twain
Dzisiaj szczęśliwy numerek to: 4


 

Nasi partnerzy:

Za nami cykl spotkań z uczniami z gimnazjum z Łap i okolic, których celem było wyposażenie młodych ludzi w rzeczową wiedzę na temat idei kształcenia zawodowego oraz zaprezentowanie warunków takiego kształcenia w Łapach.

W trakcie rozpoczętych podczas obchodów Tygodnia Przedsiębiorczości w  listopadzie 2017r.  spotkań- 130 uczniów klas trzecich z gimnazjum w Poświętnem, Płonce Kościelnej, Suraża i gimnazjów z Łap uczestniczyło w specjalnie na tę okazję przygotowanych zajęciach. 

Uczniowie brali udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego, wykonywali testy predyspozycji zawodowych oraz w praktyce zapoznawali się z realiami kształcenia zawodowego. Zajęcia spotkały się z bardzo wysoką oceną zarówno uczniów gimnazjów, jak i ich opiekunów!

 Podczas trzygodzinnego spotkania oprócz przekazywania merytorycznej wiedzy na temat możliwości i warunków kształcenia w poszczególnych zawodach nie mogło zabraknąć czasu na zabawę i wesołą rywalizację. Podzieleni na kilkoosobowe zespoły, oprowadzani przez uczniów z ZSM, gimnazjaliści w poszczególnych pracowniach wykonywali zadania konkursowe związane z danymi zawodami. Najlepsze drużyny były nagradzane słodkimi podarunkami i pamiątkowymi gadżetami.

W realizacji przedsięwzięcia brało również udział Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach, gdzie gimnazjaliści pod opieką nauczycieli- instruktorów zwiedzali pracownie, w których odbywa się praktyczna nauka zawodu.

Spotkania te po raz kolejny udowodniły, jak istotna jest potrzeba popularyzacji kształcenia zawodowego, które niewątpliwie stwarza realne szanse na odnalezienie się w samodzielnym, dorosłym  życiu!

ZSM Info

 


 

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.