"Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
Stefan Żeromski

Chciałoby się powiedzieć - NARESZCIE! Po wielu latach, kiedy zaczyna brakować fachowców niezbędnych na naszym rynku pracy Ministerstwo Edukacji Narodowej zauważyło,  jak ważne i potrzebne są szkoły kształcące w zawodach - zarówno na poziomie technikum, jak i na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej oraz szkoły policealnej.

Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach bardzo aktywnie włącza się do promowania tego hasła i to nie tylko na rok, ale na znacznie dłuższy czas, bo możliwość zdobycia zawodu to ogromna szansa na dobrą pracę i godne życie.  Projekty, które szkoła realizował do tej pory świadczą o ogromnym zapotrzebowaniu młodych ludzi na zdobywanie wszelkiego rodzaju umiejętności przydatnych w przyszłej pracy.

Swoimi doświadczeniami dzielimy się na spotkaniach i konferencjach poświęconych zagadnieniom szkolnictwa zawodowego i rynku pracy.  Prezentacja "Zdobywanie doświadczeń i kwalifikacji inwestycją w przyszłość" została przedstawiona 19 lutego 2015 r podczas konferencji  Kuratorium Oświaty w Białymstoku odbywającej się pod hasłem "Procesy zmian w kształceniu zawodowym"

Wicedyrektor ZSM
Dorota Kondratiuk