"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać."
Bruce Lee

Chlubną tradycją ZSM w Łapach jest Statuetka Szkoły- zwana „Buławą hetmańską”, nawiązująca do patrona szkoły Stefana Czarnieckiego. To wyróżnienie wręczane jest osobom i instytucjom- przyjaciołom szkoły podczas obchodów Dnia Patrona.

W tym roku statuetkę otrzymał pan Antoni Pełkowski, starosta Powiatu Białostockiego.

Uroczystość wręczenia miała miejsce w dniu 6 października. Wręczeniu buławy, którego w imieniu społeczności szkolnej dokonała pani dyrektor Dorota Kondratiuk, zgodnie z tradycją towarzyszyło odczytanie stylizowanego na polszczyznę staropolską uzasadnienia:

„ Niechaj będzie ona wyrazem podzięki za wszystkie dobro,
którego od Wielmożnego Pana  Starosty doświadczamy i za wielkie Pańskie zasługi dla rozwoju Akademii naszej
złotymi zgłoskami zapisane.”

W słowach podziękowania Starosta podkreślił, iż nagrodę tę potraktuje jako dowód uznania dla wszystkich pracowników instytucji, którą reprezentuje.

ZSM Info