"Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu."

W Związku z obchodami 70-leciem  działalności białostockiego oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich w dniu  26.10.2016  w   sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej  odbyły się uroczyste obchody tej rocznicy.

Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach  został uhonorowany specjalnym medalem za zasługi dla Stowarzyszenia. Medal został wręczony na ręce dyr. Doroty Kondratiuk.  Szkoła otrzymała go wraz z Zespołem Szkół Elektrycznych z Białegostoku oraz Politechniką Białostocką. Wyróżnienie to  jest zaszczytnym dopełnieniem tradycji ZSM kształcenia w zawodzie  technik elektryk.

Od 2013r po wieloletniej przerwie zawód ten wrócił do oferty edukacyjnej szkoły i cieszy się coraz większym powodzeniem, ponieważ odpowiada rosnącemu zapotrzebowaniu gospodarki na fachowców w zakresie prac elektrycznych i energetycznych.