"Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu."

Inauguracja Szkolnego Tygodnia Przedsiębiorczości w ZSM

14 listopada 2016r na małej sali gimnastycznej miało miejsce spotkanie całej społeczności uczniowskiej i nauczycieli z okazji inauguracji I Szkolnego Tygodnia Przedsiębiorczości. W ramach tej akcji w dniach 14 - 18 listopada 2016 w naszej szkole odbędzie się szereg spotkań, warsztatów, prelekcji, których celem jest promowanie świadomego rozwoju, aktywnej postawy wobec życia, zdobywanie umiejętności przydatnych w planowaniu kariery oraz  kształtowanie świadomego obywatelstwa. Impreza ta włącza się w obchodzony tym tygodniu na całym świecie Międzynarodowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania uczniom działań podejmowanych przez szkołę na przestrzeni lat, których celem było i jest promowanie przedsiębiorczości. Pani dyrektor Dorota Kondratiuk przedstawiła w interesującej prezentacji projekty i programy realizowane w ZSM, a także wspomniała o znanych absolwentach naszej szkoły, którzy rozwinęli swoją przedsiębiorczość i osiągnęli sukces w różnych sferach: ekonomicznej, technicznej, naukowej, w polityce.

Podczas spotkania miało także miejsce uroczyste wręczenie dyplomów, potwierdzających uzyskanie Stypendium Fundacji IKEA FAMILY przez trzech uczniów naszej szkoły: Katarzynę Kruszewicz kl. II o, Natalię Czech kl. II o i Jana Chmielewskiego kl. III d. Pedagog, pani Grażyna Samson, w krótkim wystąpieniu promowała wolontariat jako formę przedsiębiorczości, wskazując na wymierne korzyści postawy zaangażowanej społecznie.

Ważnym wydarzeniem Szkolnego Tygodnia Przedsiębiorczości będą wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego w  dniu 16 listopada, bo przecież aktywne uczestnictwo w organizowaniu życia społecznego jest podstawą wszelkiej przedsiębiorczości. Dlatego też na zakończenie Inauguracji miała miejsce autoprezentacja kandydatów startujących w wyborach do Zarządu Samorządu Szkolnego. Kandydaci, walcząc z ogromną tremą, w brawurowy sposób zaprezentowali swoje programy, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nad tą częścia spotkania czuwali opiekunowie SU- pan Leszek Gulewicz i pani Agnieszka Sawko.