"Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu."

„Sport jest demokratyczny i sprawiedliwy”, „Jest zaprzeczeniem fałszu, przemocy i hipokryzji”, „Jest aktem dzielności i poświęcenia”- te piękne słowa Bohdana Tomaszewskiego, wybitnego komentatora sportowego, w genialny sposób ujmują ideę sportu.

Wychowanie przez sport to nie tylko promocja zdrowego stylu życia, to także okazja do zrozumienia, czym jest rzetelność, wytrzymałość, poświęcenie. Wspaniale jest cieszyć się z sukcesów swoich uczniów, ale jeszcze wspanialej patrzeć, jak się po prostu starają i angażują. Dlatego też, jak tylko możemy, wspieramy sport w naszej szkole, także poprzez pomoc w organizowaniu różnego rodzaju przedsięwzięć sportowych.

22 października 2016r. już po raz XIII nasza szkoła gościła uczestników Międzynarodowego Turnieju Judo im. Antoniego Laszuka. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami  tej imprezy są pan Piotr Pułkośnik, nauczyciel wychowania fizycznego ZSM, wybitny trener judo i pan Stanisław Kosicki, były nauczyciel wychowania fizycznego w ZSM, sympatyk i zaangażowany popularyzator historii sportu społeczności lokalnej.

Turniej organizowany jest przez UKS „Narew” Łapy. To jedna z największych imprez sportowych o charakterze międzynarodowym w naszym mieście. W tym roku w turniejowych szrankach uczestniczyło 150 uczestników z Polski, Litwy i Białorusi.

Zgromadzeni na hali młodzi sportowcy z niezwykłym zaangażowaniem uczestniczyli w swoich walkach. Świetna organizacja, duch rywalizacji uczyniły tę imprezę po raz kolejny świętem sportu.