"Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu."

Coroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej dowodzą, jak istotne jest znaczenie   edukacji  w  życiu społeczeństwa. Szkoła od wczesnych lat kształtuje obraz przyszłego społeczeństwa. Świętujemy ten dzień miedzy innymi także po to, aby  uczniowie i rodzice rozumieli tę doniosłą rolę.

Uroczysta akademia dla całej społeczności szkolnej w ZSM odbyła się w dniu 13 października. Część artystyczna przygotowana została przez  nauczycieli- p. wicedyrektor Barbarę Łabęcką oraz p. Sławomira Oniska.  Wystąpili w niej uczniowie należący do chóru oraz członkowie szkolnego kabaretu „Krzywe Oko”. Uroczym piosenkom  o szkole i nauczycielach towarzyszyły dowcipne skecze  przedstawiające w satyrycznym, a jednocześni życzliwym świetle   szkolną rzeczywistość.

Nauczyciele ZSM zostali wyróżnieni odznaczeniami resortowymi i państwowymi.  Medale Edukacji Narodowej zostały przyznane panom: Leszkowi  Gilewiczowi, Adamowi Perkowskiemu i Andrzejowi Roszkowskiemu i Leszkowi Łapińskiemu.   Medal Srebrny za Długoletnia Służbę otrzymała dyrektor ZSM Dorota Kondratiuk.

Info ZSM