"Jeśli a oznacza szczęście, to a=x+y+z, gdzie x - praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.

UWAGA, UWAGA NA E-PODRĘCZNIKI
JUŻ SĄ!!!

Ciekawe, barwne i dostępne na komputerze, tablecie lub komórce.

Wystarczy, że zajrzycie na stronę https://www.epodreczniki.pl i wybierzecie zakładkę: Edukacja ponadgimnazjalna
A TAM JEST WSZYSTKO, czego potrzebujecie, aby uczyć się wygodnie i komfortowo:

•    Język polski 1
•    Język polski 2
•    Język polski 3
•    Matematyka 1
•    Matematyka 2
•    Matematyka 3
•    Historia
•    Biologia 1
•    Geografia 1
•    Fizyka 1
•    Chemia 1
•    Wiedza o społeczeństwie 1
•    Informatyka

o    Z książek możecie korzystać w szkole i w domu.

/informacja ze strony epodreczniki.pl/

E-podręczniki będą całkowicie bezpłatne dla wszystkich. Dostępne z dowolnego miejsca o dowolnej porze, siedem dni w tygodniu. Online i offline – w razie kłopotów z siecią, za pomocą aplikacji natywnych dla systemów operacyjnych Android, IOS, Windows. Na  komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach, czytnikach e-booków, tablicy interaktywnej.
Ułatwią kształcenie umiejętności i budowanie wiedzy uczniów poprzez różnorodne formy aktywności i przekazu, ćwiczenia interaktywne, materiały multimedialne. Dadzą możliwość tworzenia lekcji interdyscyplinarnych, autorskich nauczycielskich wersji podręcznika, pracy grupowej, kształcenia indywidualnego.
Wszystkie treści wytworzone dla e-podręczników zostaną opublikowane na wolnej licencji Creative Commons. Staramy się ułatwić korzystanie z e-podręczników dzieciom i nauczycielom niepełnosprawnym, tworzymy udogodnienia. Szykujemy translatory do wydruku w alfabecie Braille’a.
Planujemy wzbogacanie zbiorów o kolejne podręczniki, multimedia, rozwijanie treści i funkcjonalności, wprowadzanie nowych technologii. Będziemy się wsłuchiwać w uwagi i krytyki, reagować na potrzeby i propozycje. Modyfikować i unowocześniać, starając się nadążyć za rozwojem technologii i wzrostem  oczekiwań najbardziej wymagającego odbiorcy – ucznia.

Serdecznie polecamy – bibliotekarze ZSM