"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy

W dniu 25 września nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Sztandar – znak szczególnego znaczenia”. Ich organizatorami byli: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy im. gen. bryg. Nikodema Sulika oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku. Warsztaty przeznaczone były dla pocztów sztandarowych z terenu powiatu białostockiego i miasta Białystok. Po bardzo ciekawym szkoleniu uczniowie Olivier Szydłowski, Bartosz Woronowicz, Rafał Kuteszko otrzymali certyfikaty potwierdzające ich przygotowanie do pełnienia zaszczytnej funkcji pocztu sztandarowego Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego. Opiekunem pocztu jest pan Janusz Jamiołkowski.

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni uczniowie w szkół podstawowych i ponadpodstawowych, członkowie stowarzyszeń i fundacji, strażaków ochotników, członków organizacji kombatanckich, paramilitarnych, harcerzy, rekonstruktorów i wszystkich, którzy posiadają sztandary i chcą godnie reprezentować swoją społeczność podczas ważnych dla Polaków wydarzeń.