1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2024-2025

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć"
Brian Tracy

Nasi partnerzy:

W przededniu kolejnej rocznicy agresji sowieckiej na Polskę (17 września 1939 r.) uczniowie ZSM w Łapach jak co roku wyruszyli ulicami Łap w Marszu Pamięci pod pomnik poświęcony ofiarom reżimu stalinowskiego. Pomnik usytuowany jest przy ul. Mostowej, w sąsiedztwie torów kolejowych, gdzie w latach 1939-1941 sowieccy okupanci dokonywali wywózek mieszkańców Łap i okolic na Syberię oraz do Kazachstanu. Zanim uczniowie zapalili znicze, obecni nauczyciele przybliżyli po krótce losy mieszkańców Łap w czasie okrutnej okupacji sowieckiej. Głos zabrali Dorota Kondratiuk, Leszek Łapiński i Piotr Sobieszczak, zaś Dariusz Gumowski (jako autor projektu) przedstawił okoliczności budowy wspomnianego pomnika.

 


 

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.