1 10 11 12 13 2 3 4 5 6 7 8 9

O szkole

Rekrutacja

2023-2024

Organizacja roku

Rada Pedagogiczna

Polityka jakości ZSM

Galeria zdjęć

Akty prawne

"Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy."
Paulo Coelho

Nasi partnerzy:

W przededniu kolejnej rocznicy agresji sowieckiej na Polskę (17 września 1939 r.) uczniowie ZSM w Łapach jak co roku wyruszyli ulicami Łap w Marszu Pamięci pod pomnik poświęcony ofiarom reżimu stalinowskiego. Pomnik usytuowany jest przy ul. Mostowej, w sąsiedztwie torów kolejowych, gdzie w latach 1939-1941 sowieccy okupanci dokonywali wywózek mieszkańców Łap i okolic na Syberię oraz do Kazachstanu. Zanim uczniowie zapalili znicze, obecni nauczyciele przybliżyli po krótce losy mieszkańców Łap w czasie okrutnej okupacji sowieckiej. Głos zabrali Dorota Kondratiuk, Leszek Łapiński i Piotr Sobieszczak, zaś Dariusz Gumowski (jako autor projektu) przedstawił okoliczności budowy wspomnianego pomnika.

 


 

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.