Nasi partnerzy:

W piątek 24 kwietnia na ulicach Łap pojawią się wolontariusze z  ZSM kwestujący na potrzeby chorych dzieci. Ofiarodawcom będą wręczane kwiaty żonkili. Jest to akcja Fundacji „Pomóż Im” prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Akcja „Pola Nadziei”  organizowana jest przez nich  na Podlasiu już po raz piąty. 

 

     „Pola Nadziei” to kampania społeczna mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.  Wolontariusze bardzo proszą o wsparcie dla swojej akcji- chore dzieci czekają na każdą pomoc. Sprawozdanie  z przekazania zdobytych środków zostanie przekazane za pośrednictwem niniejszej strony www.

 

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.